вівторок, 22 жовтня 2019 р.

ПЕДРАДА – КРУГЛИЙ СТІЛ  на тему:  
"Модель сучасного вчителя як конкурентноспроможного фахівця, який впроваджує методики розвитку основних життєвих компетентностей учнів в умовах НУШ"

Мета: узагальнити з колективом знання про необхідні якості та компетентності сучасного конкурентоспроможного педагога в умовах спеціальної школи нового покоління; визначити ефективні умови, способи і методи для можливості особистісно-орієнтованого навчання дітей з порушеннями слуху.

Завдання : організація активної самостійної роботи;  постановка проблемних питань; організація творчого мислення і формування продуктивної діяльності; обмін знаннями і досвідом; пошук вирішення актуальних проблем, виявлення передового досвіду роботи.

Хід педагогічної ради:

    1. Вправа "Знайомство"
   Ведучий  Здається, що всі ми добре знаємо один одного. Але ж все ж таки знаємо не все. Пропоную кожному представитися у такому форматі «Не хочу вихвалятися, але я… постійно шукаю нові форми і методи роботи»

    2. Визначення правил роботи за круглим столом
    3. Перегляд відео   «Ідеї В.Сухомлинського та НУШ 
     ІІІ частина» 

Бесіда.
-         Яка ключова проблема піднімається В.Сухомлинським?
-         Чи є вона актуальною?
-         Чому діти не люблять школу?
4. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ та ЗАВДАНЬ

Ведучий Сьогодні ми разом спробуємо визначити, як можна вирішити проблему того, що діти не бажають вчитися, визначимо ефективні умови, способи і методи для можливості особистісно-орієнтованого навчання дітей з порушеннями слуху. 
 Метою повної загальної освіти є різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості , яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві  та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадської активності. Спеціальна школа надає освітні послуги дітям з порушеннями слуху, які потребують особливих, спеціальних умов, методів та форм навчання,  підходів до їх виховання.

Ми повинні ефективно сприяти саморозвитку і самовдосконаленню учасників освітнього процесу, адже Концепція НУШ передбачає модель випускника із відповідними компетентностями.

                                              "Мозковий штурм"
 Що називається компетентністю?
- Концепція НУШ визначає модель випускника з такими компетентностями…
   Визначено спільні для всіх компетентності:
-читання, розуміння прочитаного
-уміння висловлювати свою думку усно і письмово
- критичне та системне мислення
-здатність логічно обгрунтовувати свою думку
-творчість
-ініціативнівсть
-вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики
-приймати рішення
-вирішувати проблеми
-співпрацювати

ВедучийНовий Закон «Про освіту» передбачає школу, де навчають використовувати набуті знання на практиці. Це - Компетентнісний підхід.

Ведучий. Наші діти перебувають у школі більшість часу. Для них школа – це родина, дім,  адже майже половину свої дитячих та юнацьких років перебувають саме у школі.

Вправа «Шкільне віконце»
Завдання. Визначте, як школа  забезпечує розвиток відповідних компетентностей.

Висновок. Отже, все зводиться до того, що школа – це «обличчя» педагога. Образ школи – вчитель. І саме він повинен бути ключем до змін у школі. Саме в контакті вчителя з учнями міститься основа особистісно формувальна цінність сучасної школи. 
  
Обличчя  школи – вчителі…


Вправа  «Я – вчитель»
Завдання. Розділитися на три групи.
1група - Визначає необхідні якості успішного вчителя. Завдяки чому приходить успіх.
2 група – Визначає якості неуспішного вчителя та вказує на причини.
3група – Вчитель – агент змін.


Ведучий Сучасна освітня система, сучасний світ і суспільство вимагає від вчителя нових ролей. Вчитель сучасної школи – агент змін. І за Концепцією НУШ має виконувати нові ролі.

      Вправа «Ролі вчителя»     

     Завдання. Розподіліться на 6 груп і колективно у кожній групі визначте значення запропонованих вам термінів сучасної педагогіки. Представник від кожної групи розкриває значення даного терміну.

      
     Ведучий Отже, сучасна школа вимагає від вчителя не лише умінь наповнювати учнів знаннями, а й  умінь вибудовувати взаємини, які сприятимуть ефективності всього освітнього процесу.
     Нові ролі вимагають від вчителя умінь вчасно «перевтілюватися» , а тому педагог повинен займатися самоосвітою.  
       
      Виступ педагогів НУШ на тему: "Методика ЛЕГО", "Лепбук, як особлива форма організації освітнього процесу".

     Сутність сучасного вчителя у самому слові "УЧИТЕЛЬ":


     Ведучий  Вчитель повинен мати права і знати свої обов’язки, вчасно визначатися: ХТО КОМУ ВИНЕН? Це залежить від сутності вчителя, як людини, бо проект етичного кодексу вчителя потребує доопрацювання. Але саме в контакті вчителя з учнями міститься основа особистісно формувальна цінність сучасної школи.  Тому вчитель –"агент змін", який керується  «педагогікою партнерства».


      Ведучий Партнерство вимагає взаємин. Але ж – це

      Характерні риси взаємин «Учитель –учень».
Це важко. Природа відносин «Учитель –учень»  складана через обставини: психологічні (індивідуальності кожного), соціологічні ( кожен з різної суспільної групи), педагогічні (взаємне навчання, стимулювання субєктивного розвитку вчителя і учня; вчаться один в одного)
Взаємини – індивідуальні.
Вчитель завжди будує індивідуально взаємодію з учнем, кожною своєю дією, вчинком, словом, жестом, умінням звернутися не до абстрактного образу учня , а до конкретної людини.
Це тривалі взаємини.
Передбачається довгий шлях пізнання особистістю, що формується, своєї індивідуальності та освоєння засобів виявлення себе у світі.

Їх не вибирають
Відносини не вибирають, а диктують необхідністю.

Вони специфічні і змінні
Взаємини специфічні на кожному освітньому етапі: у початковій школі учні схильні до емоційної близькості з учителем. Ця схильність слабшає у старших класах основної школи, і з’являється тоді, коли учням потрібна емоційна допомога.

Суперечності – це норма
Учні часто хочуть, аби вимоги педагога були нижчими, не задумуючись над наслідками цього. Деякі схильні неправильно інтерпретувати навіть глибоко вмотивовані, справедливі вимоги вчителя. Тому педагогічна етика зорієнтована на те, щоб справедливість вимог педагога стала для учнів логічно достовірною і психологічно переконливою.

Необхідно поєднувати особистісне
Уміння узгоджувати особистісні стосунки з учнем із офіційними. Абсолютизація принципу дотримання дистанції призводить до відчуження між педагогом та учнем, а її невиправдане скорочення – до панібратства, що негативно впливає на освітню діяльність.

ВедучийТож варто дотримуватись золотої середини. За словами Сократа: «Нічого не можна навчитися в людини, яка вам не подобається».  Тому кожному з нас потрібно сподобатися своїм учням в усьому: у зовнішньому вигляді, у знаннях, у поведінці, в умінні й у праві бути саме їхнім Учителем.

Дві групи.
Тест «Хто ви є?» 













Немає коментарів:

Дописати коментар

"Незвичайна подорож машиною часу" 28 листопада 2019 року у КЗ "Новомиргородська спеціальна школа Кіровоградської обласної...